Aktualności

Razem z Nami Cały Rok, czyli impreza cykliczna organizowana z inicjatywy członków Stowarzyszenia Razme z Nami. 
Dzieci wzięły udział w najróżniejszych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Była cała moc atrakcji...ścieżka sensoryczna, slalom hulajnogami, skakanie przez kręconkę i wiele innych... Z resztą zobaczcie sami na zdjęciach !

Integracja górą ! W marcu rozpoczęliśmy cykl zajęć integracyjnych w ramach projektu "Świadomość Niepełnosprawności", a integracja nadal trwa. Są już nawet chęci i plany na kolejne spotkania. Tym razem uczniowie SP 7 przyszli na wystawę wykonanych prac podczas wspólnych warsztatów. Był słodki poczęstunek, wesołe piosenki, a na koniec każdy zabrał swoją pracę na pamiątkę miło spędzonych chwil.

Jak co roku Stowarzyszenie "Razem z Nami" wzięło udział w Dniu Europy i Targach Organizacji Pozarządowych. Dzieci odwiedzające nasze stanowisko uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykonały prace plastyczne oraz grały w gry planszowe. Główną atrakcją było Koło Fortuny, gdzie rozwiązując zagadkę można było zakręcić kołem i wylosować dla siebie upominek.
Na scenie występował zespół reprezentujący nasze Stowarzyszenie "Jeden-Trzy", wykonując piękny układ taneczny "Walczyk szczęśliwych dzieci".
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.

W ramach projektu "Życie zgodnie z naturą" nasi uczniowie mogli wyjechać na niezapomnianą wycieczkę do Niechłodu. Podczas wyjazdu panowała wesoła atmosfera i świeciło piękne słońce. Każdy miał szanse zobaczyć i pogłaskać wiele ciekawych zwierząt, pobawić się w piasku oraz zrelaksować na łonie natury. Na koniec pobytu była też niespodzianka w postaci ogniska i pysznych, swojskich kiełbasek.

W dniu 2 kwietnia w Kościanie odbył się po raz dwunasty TURNIEJ TAŃCA "O ZŁOTĄ NUTKĘ". O puchar i nagrody rzeczowe za najpiękniejszy taniec rywalizowało 15 zespołów z placówek specjalnych w regionie. Zespoły JEDEN-TRZY oraz EKIPA z Zespołu Szkół Specjalnych reprezentowały Leszno na tej imprezie. Zaprezentowali swoje tańce najpiękniej jak umieli.

2 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się Warsztaty Integracyjne, w których udział wzięli uczniowie Zespołu i  klasa II  Szkoły Podstawowej nr 7. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Sale lekcyjne zostały podzielone na 5 zmysłów oraz strefę wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami propozycji, które zostały dla nich przygotowane.

To był aktywny dzień wypełniony uśmiechem, wspólnym działaniem i zabawą.

26 marca odbyła się pierwsza część warsztatów integracyjnych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie w ramach kampanii Świadomość Niepełnosprawności. W projekcie współfinansowanym przez Miasto Leszno oraz Leszczyńskie Stowarzyszenie Razem z Nami uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz rytmiczno - muzycznych.
Dodatkową atrakcją w tym dniu były gry i zabawy sportowe.

Zwieńczeniem warsztatów plastycznych będzie wystawa powstałych prac na korytarzu ZSS.

21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa i Wiosny w Naszych Sercach. Bardzo się cieszymy, że dzieci i nauczyciele z Naszego Stowarzyszenia wzięli udział w kolorowym, pełnym radości i tolerancji wydarzeniu, jakim był Happening z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Leszczyńskie Stowarzyszenie "Razem z Nami" Na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną składa serdeczne podziękowania dla Fundacji "AMICIS" Wronki za przekazanie sprzętu AGD na potrzeby uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie. Pracownia gospodarstwa domowego to miejsce, w którym nasi podopieczni czują się świetnie i potrafią na miarę swoich możliwości poczuć się samodzielnie, a sprzęt, który otrzymaliśmy z pewnością pomoże doskonalić wszystkim ich umiejętności.

Po raz trzeci społeczność uczniowska wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 5 zaprosiła uczniów Zespołu Szkół Specjalnych na Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie wspólnie bawili się na różnych stanowiskach. Nie zabrakło pląsów, wesołej muzyki. Jak zwykle dopisała radosna atmosfera. Dziękujemy firmie transportowej Krzysztof Kłopocki - Leszczyniak za zorganizowanie transportu.

Nasze spotkanie otwiera cykl wydarzeń integracyjnych związanych z obchodami Świadomości Niepełnosprawności.

Zarząd i członkowie Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Razem z Nami” na rzecz Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną składają
serdeczne podziękowanie
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
W osobach organizatorów:
SANTANDER AVIVA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA
I
SANTANDER AVIVA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ na ŻYCIE SPÓŁKA AKCYJNA
za okazaną pomoc finansowa naszej organizacji , wspierającej rozwój naszych podopiecznych - DZIECI z niepełnosprawnością intelektualną.
Dziękujemy, że potrafią Państwo docenić siłę marzeń, przyczyniając się, by dzięki wspomnianym działaniom na twarzach naszych dzieci zagościł uśmiech.

.....Kobiety są jak kwiaty, które mogą rozkwitnąć, czyniąc ten świat piękniejszym.....
Pięknego piątku dla wszystkich Kobiet

Podkategorie